BELYSNING / Ljusstakar & kandelabrar / Ljusstakar 5897470
nr 589 7470
Ljusstakar
1 par, Nysilver, 1890-tal, höjd: 30 cm
Utrop:
100 kr
Såld:
600 kr
måndag 29 juni 2009
kl 18:31:40
100 kr
150 kr
200 kr
300 kr
500 kr
450 kr
550 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.